Noclegi w okolicach Zakopanego

Chociaż to Zakopane jest uważane za serce Tatr i zimową stolicę Polski, do której tłumnie ściągają turyści z kraju i ze świata, to jednak tatrzańska baza noclegowa znacznie wykracza poza granice tej miejscowości. Okazuje się bowiem, że urlopowicze przybywające w Tatry nierzadko rezerwują noclegi nie w samym Zakopanem, a w okolicznych miasteczkach. Spowodowane jest to różnymi czynnikami. Przede wszystkim Zakopane jest stosunkowo niedużą miejscowością, do tego naturalnie ograniczoną - z jednej strony przez Tatry, z drugiej przez masyw Gubałówki, a do tego sporą część powierzchni miasta zajmują tereny leśne i rolne. Mimo więc bardzo silnie rozwiniętej bazy noclegowej - poza typowymi obiektami stricte noclegowymi mamy tu szereg kwater prywatnych - w szczycie sezonu znalezienie wolnego miejsca w samym Zakopanem graniczy z cudem.
Rezerwacje muszą być dokonywane z dużym wyprzedzeniem, zatem nie każdy ma taką możliwość. Wtedy dobrą alternatywą pozostaje wynajęcie noclegu w okolicach Zakopanego. Poza tym ważnym czynnikiem jest również koszt pobytu. Noclegi w okolicznych miejscowościach są często tańsze niż w samym Zakopanem. Ponadto pobliskie miasteczka są dobrze skomunikowane, zwłaszcza jeśli ktoś dysponuje własnym autem, a coraz więcej osób wybiera się na https://www.ltg.poznan.pl/ urlop własnym transportem. Nic więc dziwnego, że miejscowości leżące w okolicy Zakopanego szybko się rozwijają, zwłaszcza pod względem bazy noclegowej. Największą popularnością cieszą się oczywiście miasteczka bezpośrednio przylegające do Zakopanego, takie jak Kościelisko, Ząb, Dzianisz, Poronin, Nowe Bystre czy Murzasichle, które wydają się być niemal jego dzielnicami.
Również nieco dalej położone Białka Tatrzańska, Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska i wiele innych to niezwykle popularne cele turystyczne. We wszystkich tych miejscowościach znaleźć można szeroki wybór noclegów, zapewniają one szybki dostęp do Zakopanego i Tatr, ale same w sobie mają też wyjątkowy, przyciągający turystów klimat. Są to niewielkie miasteczka, gdzie góralskie tradycje i folklor są wciąż żywe. Nie znajdziemy tam nowoczesnych molochów, centrów handlowych i hipermarketów, jak w Zakopanem. Panuje tam za to cisza i spokój, powietrze jest czyste, a dookoła słychać szum górskich potoków. W związku z tym, że większość tych miejscowości położona jest wyżej niż Zakopane, rozciąga się z nich przepiękny widok na rozległą grań Tatr.
Zabytkowa architektura, łany zbóż i widok zachodzącego słońca nad Tatrami - to wystarczające atuty okolicznych miejscowości Zakopanego, by przybywało do nich coraz więcej turystów.