Noclegi w Zakopanem

Baza noclegowa w Zakopanem jest tak zróżnicowana, jak samo to miasto. Tam, gdzie tradycja na każdym kroku miesza się z nowoczesnością, stykają się różne kultury i narodowości, a dzika przyroda i malownicze widoki kontrastują z miejskim krajobrazem, tam nie może zabraknąć silnie rozwiniętej sieci noclegów o różnorodnym charakterze. W myśl powiedzenia 'dla każdego coś miłego', Zakopane posiada noclegi dla każdego, bez względu na preferencje co do ceny, lokalizacji czy wystroju.
W mieście znajdziemy liczne hotele, trzy-, cztero-, a nawet pięciogwiazdkowe. To idealna opcja dla spragnionych luksusów. Hotele te obejmują ekskluzywne wnętrza, wykwintne restauracje, a często też baseny i SPA. Najdroższą opcją będą oczywiście apartamenty, zazwyczaj z przepięknymi widokami na góry. Nieco tańszą propozycją są tradycyjne pensjonaty, których w Zakopanem jest cale mnóstwo. Od tych bardziej ekskluzywnych, aż po najzwyklejsze pokoje ze standardowym wyposażeniem. Niemal każdy dom w Zakopanem oferuje również kwatery prywatne.
Na wynajem przeznaczane są pojedyncze pokoje, piętra, a nawet całe mieszkania czy wille. Do tego dochodzą liczne hostele w przystępnej cenie, a nawet niedrogie noclegi u sióstr zakonnych. Dla miłośników górskich wędrówek najlepszą opcją będą oczywiście schroniska w Tatrach, np. największe z nich - Morskie Oko czy Murowaniec na Hali Gąsienicowej. Nocleg w schronisku to przede wszystkim optymalna lokalizacja dla każdego zainteresowanego szybkim dotarciem na szlak, ale też wyjątkowy klimat panujący w tych obiektach, gdzie czuć prawdziwego ducha gór.
Jak więc widać, znalezienie odpowiedniego noclegu w Zakopanem to nie problem, kłopot może natomiast sprawić znalezienie wolnego miejsca, dlatego tak ważna jest szybka rezerwacja, co najmniej sezon wcześniej. Spóźnialscy mogą się zadowolić noclegami nie w samym Zakopanem, ale w okolicznych miejscowościach, takich jak Bukowina Tatrzańska, Ząb, Poronin czy Murzasichle. Poza tym warto zaznaczyć, że Zakopane to również znane i lubiane uzdrowisko, w związku z czym znajduje się tu również wiele sanatoriów, do których każdego roku przybywają rzesze kuracjuszy z całego kraju.