Tatry Wysokie

Tatry Wysokie to najwyższa część Tatr, które dzielą się na Wschodnie, Zachodnie i właśnie Wysokie. Jak sama nazwa wskazuje, w paśmie tym znajdują się najwyższe szczyty Tatr, niemal wszystkie należące do grani głównej Tatr, czyli np. Rysy, Mięguszowiecki Szczyt Wielki, Świnica po polskiej stronie czy też Lodowy Szczyt, Wysoka i sklep zdrowa żywność Jaworowy Szczyt po stronie słowackiej. W graniach pobocznych Tatr Wysokich znajdziemy m.in. najwyższy w Tatrach szczyt - Gerlach czy też słynną Łomnicę po słowackiej stronie, natomiast po stronie polskiej chociażby znany wszystkim Kozi Wierch. Tatry Wysokie zbudowane są w dużej mierze ze skał granitowych, panuje tam typowo wysokogórski klimat, a krajobrazy - jak na rzeźbę alpejską przystało - zapierają dech w piersiach.
Strzeliste turnie, wysokie przełęcze, pola wiecznego śniegu i liczne stawy tworzą niezapomniane widoki. Ze względu na znaczną wysokość szczytów oraz ich ukształtowanie, Tatry Wysokie są popularnym celem wypraw wysokogórskich. Chętnie wspinają się tutaj zarówno profesjonalni taternicy i alpiniści, jak i amatorzy. Sprzyja temu mnogość ciekawie poprowadzonych szlaków turystycznych, w tym tak znanych jak ten prowadzący na Rysy czy też słynna Orla Perć.
Takie wędrówki to niezapomniane przeżycie i ogromny zastrzyk adrenaliny. Nic więc dziwnego, że każdego roku Tatry Wysokie odwiedzają rzesze spragnionych wrażeń turystów.